Chalupa Zemulka

Chalupa Zemulka

VYBAVENÍ CHALUPY

Vybavení chalupy

Chalupa nabízí ubytování pro až 10 osob ve 3 útulných ložnicích. Dvě ložnice disponují manželskou postelí a velká ložnice má potom čtyři jednolůžkové postele. K dispozici jsou dvě přistýlky. V chodbě v patře naleznete rozkládací postel pro klidné chvíle čtení nebo odpočinku, naproti potom pracovnu. V obývacím pokoji najdete velkou pohodlnou rozkládací sedačku, křeslo a 50“ TV se zlatým balíčkem O2TV, Netflixem, HBO MAX, Disney+ a VOYO, díky kterým můžete sledovat zkrátka co vás napadne. K dispozici je také velké množství stolních her a knih. V celé chalupě, včetně zahrady je dostupná síť Wi-Fi.  

V naší kuchyni si potom budete připadat jako v té vlastní. Velká lednice se samostatným mrazákem, myčka, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, kávovar Nespresso či horkovzdušná trouba jsou samozřejmostí. Množství talířů, misek, příborů, nožů, sklenic na nejrůznější nápoje a další kuchyňské vybavení plně odpovídá maximální kapacitě chalupy a rozhodně vám tak nádobí chybět nebude. Dále potom kuchyně nabízí vinotéku, kontaktní gril, topinkovač, různé pekáče či další specifické a nestandardní vybavení kuchyně. Jídelní stůl je potom možné rozložit, aby odpovídal potřebám větší rodiny.

Naše zahrada je oáza klidu s hřištěm, ovocem a grilovacími možnostmi nabízí ideální místo pro rodinné radovánky a odpočinek.

Dětský kout

V 1. patře jsme pro vaše ratolesti připravili hotový ráj dětské zábavy. Prostorný hrací kout s bohatou nabídkou hraček, včetně stavebnice LEGO, autíček a deskových her. Pro maximální pohodlí jsou dětem k dispozici dvě ručně šité velké lenošky, při hraní pak jistě ocení i týpí. 

Okrasné prvky

Velmi si zakládáme na tom, aby se vám u nás co nejvíce líbilo. Klademe tedy důraz i na nejrůznější okrasné prvky. Těšit se u nás můžete na velké množství rostlin v interiéru chalupy, různé dekorace, které přizpůsobujeme ročnímu období. Na zahradě vás potom nadchnou dle ročního období další rostliny včetně mnoha ovocných keřů a stromů. Jsme sousedy pana včelaře, a jeho včelky naprosto milují náš okrasný záhonek, který si zamilujete i vy.  

SPORTOVNÍ I REKREAČNÍ VYUŽITÍ

Zahrada

Naše zahrada je oázou klidu. Díky své rozloze nabízí další velké vyžití pro děti, které zde naleznou dětské hřiště se skluzavkou, trampolínu nebo pískoviště. Zahrada dále disponuje dvěma možnostmi ke grilování – otevřené ohniště a zastřešený gril. Dále u nás roste velké množství stromů a keřů (jabloně, ringle, třešeň, švestky, kanadské borůvky, černý a červený rybíz, maliny nebo třeba angrešt). Celá zahrada je oplocena a nabízí tak soukromí. Na naší zahradě rovněž naleznete velké množství okrasných prvků, včetně skalky a mnoha rostlin. Pokud to počasí dovolí, můžete rovněž využít venkovní posezení. K dispozici Vám také bude sedací houpačka a opalovací lehátka. Zahrada je prosluněná, ovšem díky vzrostlým stromům poskytuje i místa ve stínu. Tráva pak místy připomíná pažit na Anfieldu😊 

PŘÍRODA DOSLOVA NA DOSAH RUKY

Výlety a atrakce v okolí:

Ať už se rozhodnete v rámci Žďárských vrchů vyrazit kamkoliv, rozhodně nebudete litovat. Krásná a neposkvrněná příroda CHKO vás zkrátka uchvát. Kopcovitá krajina plná krásných výhledů zkrátka stojí za to v každém svém koutu.  

Nejbližší okolí chalupy nabízí nespočet lesů a luk, které jsou protkány různými turistickými, či naučnými stezkami. V okolí chalupy je také široká škála možností ke koupání, včetně Milovského rybníka, Kyšperského rybníka, Medlovského rybníka nebo rybníka Sykovec, nejvýše položeného rybníka na Vysočině. Další koupaliště a bazény jsou dostupné třeba v Poličce a Novém Městě na Moravě.  

Za zmínku pak také jistě stojí velké množství vyhlášených restaurací, včetně daňkovického Selského dvora, restaurace Klokočí v Kadově nebo třeba restaurace ve Sněžném. 

Pro lyžaře jsou v blízkosti lyžařská střediska Jimramov, Telecí, Svratka, Polička nebo třeba Harusův kopec v NMNM. Zimní Vysočina je pak samozřejmě protkána velkým množstvím běžkařských tratí.  

Děti jistě ocení výlet do Pohádkové vesničky v Podlesí nebo třeba Centrum Eden. A když už pojedete z Daňkovic do Podlesí rozhodně si cestu prodlužte na Milovy a Blatiny po cestě nazpět se pak zastavte v Bonsajové zahradě ve Sněžném.